ابتلای ۱۶ عضو تیم فولاد خوزستان به کرونا

 

ابتلای ۱۶ عضو تیم فولاد خوزستان به کرونا/ آذری: پروتکل بهداشتی مثل اساسنامه فدراسیون است

با اعلام مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان، تست کرونای ۱۶ عضو این باشگاه از جمله ۱۱ بازیکن مثبت شده است.

به گزارش مهر، تیم فوتبال فولاد خوزستان در حالی باید طبق برنامه فردا شنبه در چارچوب هفته بیست و سوم لیگ برتر به مصاف نساجی برود که این تیم با شوک کرونا مواجه شده است.

 

سعید آذری مدیرعامل باشگاه فولاد در این خصوص به سایت باشگاه گفت: تست کرونای ۱۱ بازیکن و ۵ همراه تیم فولاد مثبت شده است.

 

این تست روز پنجشنبه گذشته گرفته شده بود و جوابش امروز به مسئولان باشگاه اعلام شده است.

 

آذری: پروتکل بهداشتی مثل اساسنامه فدراسیون است/ استقلال هم دروغ می گوید؟

سعید آذری در گفتگو با مهر درباره مثبت شدن تست کرونا ۱۶ نفر از اعضای تیم فولاد خوزستان گفت: با توجه به پیک دوم کرونا، این اتفاق جای تعجب ندارد. بخصوص در فوتبال که برخوردهای تن به تن رخ می دهد. بازیکنان ۲۴ ساعته تحت کنترل باشگاه نیستند و ابتلای آنها به کرونا دور از ذهن نیست. اگر هر تیمی تست معتبر کرونا بگیرد ممکن است ۷ تا ۱۰ نفر کرونایی داشته باشد.

 

وی ادامه داد:کسانی که شهامت دارند و اخلاق را رعایت می کنند، تعداد کرونایی های خود را اعلام می کنند. باشگاه استقلال مثل فولاد نشان داد که به اصول اخلاقی پایبند است. باشگاه های که پنهان کاری می کنند باید در آینده پاسخگوی خیلی چیزها باشند.

 

مدیرعامل باشگاه فولاد در پاسخ به این سئوال که تکلیف تیم فولاد با این تعداد از بازیکنان و اعضای کرونایی چه می‌شود؟ اظهار کرد: پروتکل بهداشتی فولاد، مثل اساسنامه فدراسیون است. در سرتاسر دنیا تحقیقات کرونایی ثانیه به ثانیه انجام می‌شود ولی ما با یک پروتکل نصفه و نیمه باید لیگ را تا آخر پیش ببریم. مشخص است که بالاخره یک جا ایرادات بیرون می زند.

 

آذری با انتقاد از بلاتکلیفی ایجاد شده از سوی مسئولان ستاد کرونا و سازمان لیگ فوتبال تصریح کرد: نمی دانم باید با کدام ساز برقصیم. پروتکل بهداشتی فوتبال، سراسر ایراد است. نمی دانم چرا از ابتدا ایفمارک را در این ماجرا سهیم نکردند. اگر ایفمارک مورد وثوق می باشد چرا در بحث کرونا به این نهاد بازی نمی دهند.

 

وی افزود: من با مسئولان سازمان لیگ تلفنی صحبت کردم. آقای بهاروند (سرپرست فدراسیون فوتبال و رئیس سازمان لیگ) می گوید باید ۲۵ درصد از ۶۰ نفر اعضای یک تیم کرونا بگیرند تا بازیهای آن تیم تعلیق شود.   آقای سهیل مهدی (مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ) می گوید مثبت شدن تست ۲۵ درصد اعضای ثبت شده  یک تیم در سازمان لیگ شرط تعلیق مسابقه است. در یک جای دیگر گفته بودند اگر ۵ نفر از اعضای یک تیم مثبت شود، بازی لغو می‌شود.

 

مدیرعامل باشگاه فولاد تصریح کرد: این پروتکل بهداشتی درست مثل اساسنامه فدراسیون فوتبال است که در سال ۱۳۸۶ نوشته شد و ۱۳ سال فوتبال را با آن اداره کردیم؛ در حالی که بدنبال فوتبال روز دنیا و اصلاحات جدید نرفتیم.

 

آذری با بیان اینکه بازیهای تیم فرایبورگ آلمان به خاطر مثبت شدن تست ۵ عضو در این تیم به تعویق افتاد،   لطفا نگویند چون تیم فولاد در رده سوم جدول قرار گرفته، آذری از این حرف ها می زند. من از اسفندماه سال گذشته می گفتم لیگ نباید برگزار شود. الان هم می گوید این پروتکل بهداشتی نصفه و نیمه است. مسابقات یک تیم با آلوده شدن۲۵ درصد از اعضای آن تیم  باید به تعویق بیافتد و کل تیم قرنطینه شوند تا تست مجدد بگیرند.

 

وی در پاسخ به این سئوال که آیا با این وضعیت قرار است تیم فولاد در قائمشهر بمانند؟ اظهار کرد: ما باید به اهواز برگردیم. دنبال این هستیم که مکانی را برای قرنطینه بازیکنان کرونایی در نظر بگیریم  تا مدتی ایزوله باشند. نمی توانیم بازیکنان را رها کنیم. بازیکنانی هم که سالم هستند می توانند با رعایت مسائل بهداشتی به تمریناتشان ادامه بدهند تا بعد از گذشته ۱۵ روز مجددا تست دیگری از همه نفرات گرفته شود.

 

مدیرعامل فولاد تاکید کرد: ما به سازمان لیگ نامه زده ایم و آنها هم موظف هستند جوابمان را بدهند. رسالت اخلاقی خود را انجام دادیم. تیم ما نشان داد از لحاظ فنی حرف برای گفتن دارد. اگر دنبال بهانه برای تعطیلی مسابقات بودیم با شروع مجدد آن مخالفت می کردیم. ما دروغ می گوییم؛ آیا استقلالی ها دروغ می گویند؟

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *