طرز تهیه شیر کاکائو خانگی بسیار خوشمزه

جدیدترین ها

شیرکاکائو یکی از خوشمزه ترین نوشیدنی های است که می توانید در منزل تهیه کنید و از خوردن آن لذت ببرید این نوشیدنی پرخاصیت بسیار مناسب برای افرادی است که بعد از ورزش به دنبال ریکاوری هستند. اگر از مزه شیرکاکائو های بیرونی لذت نمی برید توصیه ما تهیه این نوشیدنی در منزل است که در ادامه با روش تهیه آن آشنا می شویم.

مواد لازم برای تهیه شیر کاکائو خانگی

شیر ۱لیوان
شکر ۱قاشق مرباخوری
پودر کاکائو ۱قاشق مربا خوری

طرز تهیه شیر کاکائو خانگی و مجلسی

برای شیر کاکائو خانگی اول پودر و شکر را در یک ظرف مناسب مخلوط کنید در اینجا میتوانید میزان شکر و پودر را تنظیم کنید. بعد مقداری از شیر را اضافه کنید در حدی که مطمئن شدید که شکر در شیر حل شده و خوب مخلوط را هم بزنید.
شیر کاکائو خانگی
حالا روی حرارت قرار دهید و مرتب و آرام هم بزنید تا پودر در شیر حل شود. زمانی که مخلوط یکدست بود و اثری از گلوله بودن نبود زمان خاموش کردن حرارت است. بعد از هم زدن و کمک به سرد شدن محلول (حدودا ۳۰ ثانیه) مابقی شیر را اضافه و هم بزنید. میتوانید این نوشیدنی خوشمزه را سرد بنوشید یا گرم و داغ.
نکات مهم 
برای آماده کردن یک شیر کاکائو خوشمزه ابتدا یک پودر کاکائو خوب میخواهید. اول اینکه پودر کاکائو را از جایی معتبر تهیه کنید دوم اینکه پودر کاکائو قهوه ای تیره مایل به قهوه ای سوخته است سوم اینکه پودر کاکائو تازمانی که عطر اون پا برجاست بوی خوبی از خود ساطع میکند. نکته ی دوم این که اگر به طعم تلخ کاکائو عادت ندارید به ازای هر لیوان شیر یک قاشق مرباخوری پودر کاکائو و به همان میزان شکر اضافه کنید. تلخی پودر کاکائو و شیرینی شکر وابسته به سلیقه ی شماست.

این مطلب هم احتمالا مورد علاقه شما باشه  کیک کاکائویی اسفنجی خوشمزه