سوپ جدید ایرانی با نخود و مرغ

جدیدترین ها

یکی از غذا های بسیار خوشمزه و سالم در فصل پاییز و زمستان سوپ ها هستند که تنوع بسیار خوبی دارند اما متاسفانه در ایران ما کمتر از سوپ های جدید استفاده می کنیم و خود را به چند سوپ شناخته شده محدود می کنیم اما در حالی که سوپ ها کلی تنوع دارند که ما در سایت تفریحی و سرگرمی نازشو همیشه سعی کردیم کلی دستور تهیه سوپ جدید ایرانی و بین المللی ایرانی را برای شما منتشر کنیم. که امیدواریم مورد نظر شما قرار بگیرد.

مواد مورد نیاز برای تهیه کردن

آب مرغ ۶ پیمانه
گشنیز تازه خرد شده ۱/۴ پیمانه
رب گوجه ۱ قاشق غذاخوری
پودر پاپریکا ۱ قاشق چایخوری
زیره سبز ۱/۲ قاشق چایخوری
لیمو ترش به مقدار کافی
تخم گشنیز، پودر سیر و نمک هر کدام نوک انگشت
نخود پخته شده ۴۰۰ گرم
آووکادو ۱ عدد
نان خشک
مرغ پخته ریش ریش شده ۳ پیمانه
نمک و فلفل به مقدار کافی

طرز تهیه سوپ ایرانی جدید با مرغ و نخود

اگر مرغ و نخود را از قبل بپزید، تهیه سوپ مرغ و نخود زمان خیلی کمی نیاز دارد به سادگی انجام میشود. برای شروع کار ابتدا از همه سس مخصوص سوپ را آماده کنید. رب گوجه، پودر پاپریکا، زیره سبز، تخم گشنیز، پودر سیر و کمی نمک را در کاسه کوچکی بریزید و به خوبی با هم مخلوط کنید. آب مرغ را همراه با این سس در قابلمه بزرگی بریزید و روی شعله قرار دهید تا جوش بیاید. سپس شعله را کم کنید. درب قابلمه را ببندید و بگذارید ۱۵ دقیقه روی شعله ملایم بماند. پس از آن نخود برتر و مرغ پخته، نمک و قدری فلفل سیاه برتر اضافه کنید و کمی صبر کنید تا همه مواد داغ شوند (۵-۱۰ دقیقه).

سوپ جدید ایرانی

سوپ مرغ را در کاسه های مورد نظرتان بکشید. آووکادو را پوست بکنید و خرد کنید. روی کاسه های سوپ را با آووکادو، گشنیز خرد شده، نان خشک و لیمو ترش تزیین کنید. توجه داشته باشید حین پخت سوپ مرغ، میتوانید از آب یک عدد لیمو ترش کوچک هم در آن استفاده کنید. خوردن سوپ مرغ و نخود در فصل های سرد علاوه بر گرم کردن، با تقویت بدن از سرماخوردگی هم جلوگیری میکند. چیزی که باعث خوشمزه شدن این سوپ میشود در اصل سس مخصوص آن است که از مخلوط رب و ادویه های مرغوب متنوع تهیه میشود.

این مطلب هم احتمالا مورد علاقه شما باشه  سوپ برای سرماخوردگی