آشنایی با آنتی بیوتیک های طبیعی 

جدیدترین ها

آشنایی با آنتی بیوتیک های طبیعی

کشف و پیشرفت آنتی بیوتیکها در زندگی به معنای واقعی یک موفقیت و حیات برای انسان و حیوان بوده است. قبل از آنتی بیوتیک ها، بسیاری از عفونت های باکتریایی منجر به مرگ می شدند. آشنایی با آنتی بیوتیک های طبیعی را از بخش سلامت سایت تفریحی جیران همراه باشید.

آشنایی با آنتی بیوتیک های طبیعی
آشنایی با آنتی بیوتیک های طبیعی

بسیاری از تولیدکنندگان دام از آنتی بیوتیک ها در خوراک دام خود استفاده می کنند تا خطر ابتلا به بیماری یک حیوان را به کل گله ها کاهش دهند. این بدان معنی است که گوشت ما پر از آنتی بیوتیک است. انسان اگر بیش از حد آنتی بیوتیک ها را مصرف کند بدن انسان اضافی آنتی بیوتیک را دفع می کند که آنتی بیوتیک ها را در منبع آب ما قرار می دهد. ماهی هایی که بعداً داخل بشقاب ما می آیند نیز این دارو را می خورند یا جذب می کنند.


موارد پیشنهادی


بعضی اوقات بیماران ناامید حتی وقتی عفونت آنها ویروسی است، تقاضا می کنند از آنتی بیوتیک مصرف کنند، بنابراین احساس می کنند در حال انجام کاری برای بهتر شدن هستند.

نتیجه این است که همه ما روزانه تقریباً آنتی بیوتیک مصرف می کنیم. این میزان استفاده بیش از حد آنتی بیوتیک مقاومت بدن در برابر آنتی بیوتیک را زیاد می کند. به زودی سوپر باکتری هایی وجود خواهند داشت که علوم پزشکی راهی برای درمان ندارند.

۱٫ سیر

سیر یک ماده غذایی فوق العاده عالی است. نه تنها صدها سال به عنوان آنتی بیوتیک طبیعی مورد استفاده قرار گرفته است بلکه دارای خواص ضد ویروسی، ضد قارچی و ضد میکروبی نیز هست.
این به لطف ترکیبی به نام آلیسین (که در پیاز نیز موجود است) است. برای مقابله با عفونت، از سیر خرد شده یا به آرامی پخته یا خام استفاده کنید.

۲٫ روغن پونه کوهی

پونه کوهی یکی دیگر از آنتی بیوتیک های طبیعی خوشمزه است. فایده ای که به محتوای کارواکرول آن مربوط می شود. این آنتی بیوتیک طبیعی برای انواع عفونت های باکتریایی مفید است اما به ویژه برای استفاده در عفونت های دستگاه گوارش مورد اهمیت قرار می گیرد.
برای بهترین نتیجه، به دنبال روغن اورگانو باشید که حداقل ۷۰٪ کارواکرول داشته باشد. این محصول همچنین ضد قارچ است، بنابراین می توانید از آن به صورت موضعی برای مشکلات پوستی نیز استفاده کنید.

۳٫ اکیناسه (سرخارگل)

آشنایی با آنتی بیوتیک های طبیعی

اکیناسه یکی از شناخته شده ترین راه حل های طبیعی است ، اما بسیاری از افراد از آن برای درمان ویروس ایجاد سرماخوردگی استفاده می کنند، استفاده ای که تحقیقات نشان می دهد مؤثر نیست.
درعوض اگر عفونت باکتریایی، زخم باز یا مسمومیت خون دارید، اکیناسه مصرف کنید. همچنین به ویژه در عفونتهای تنفسی مؤثر است.

۴٫ فلفل کاین

این یکی کمی ضد کارآیی است، زیرا معمولاً به ما توصیه می شود که در هنگام بیمار بودن همه چیز را سالم نگه داریم. اما فلفل کاین تند در واقع هم آنتی بیوتیک و هم ضد قارچ است، بنابراین ممکن است بخواهید سوزش فلفل را برای کوتاه کردن بیماری تحمل کنید.
بهتر است فلفل کاین خود را با روغن حامل رقیق کنید ( زیتون یا نارگیل گزینه های خوبی است) به این ترتیب که مزایای آن را بدون آسیب رساندن به بافت های ظریف دریافت می کنید.

۵- عصاره تخم گریپ فروت

از جدا کردن دانه های گریپ فروت خود دست بردارید! عصاره ی آن دانه ها به اندازه عناصر فعال موجود در صابون های ضد باکتریایی بسیار قدرتمند است.
عصاره بذر گریپ فروت ممکن است از نظر درمان داخلی برای عفونت های باکتریایی یا در موارد خارجی از برای درمان زگیل و پیشگیری از بیماری های واگیر استفاده شود.

۶٫ زنجبیل

زنجبیل یک ادویه عالی برای مصرف روزانه است. ثابت شده است که مؤلفه فعال آن، ژنگولول، خطر ابتلا به سرطان را کاهش داده و از بروز مشکلات گوارشی جلوگیری می کند.
زنجبیل همچنین از دیرباز به عنوان یک آنتی بیوتیک طبیعی بخصوص در برابر پاتوژنهای ناشی از مواد غذایی مورد استفاده قرار گرفته است. اگر کمی زنجبیل را با وعده های غذایی بخورید، احتمال بیمار شدن کاهش می یابد، حتی اگر در معرض سالمونلا، لیستریا یا کمپیلوباکتر قرار داشته باشید.

۷٫ کلم

در بسیاری از مواقع ، تمایل به کلم و سایر سبزیجات در خانواده صلیبی برای منفجر کردن روده شما با گاز خوب است ، چندان مناسب نیست. اما وقتی تلاش می کنید باکتری ها را بجنگید ، این همان چیزی است که شما نیاز دارید.
ترکیبات گوگرد موجود در کلم باعث گاز می شوند ، اما در از بین بردن سلول های مضر نیز ستاره هستند. عملکرد ضد باکتریایی کلم هنگامی که آن را خام بخورید قوی ترین است.

۸٫ روغن نارگیل

روغن نارگیل چند سالی است که مورد حمایت قرار گرفته است و به عنوان یک محصول معجزه آسا برای بدن شما در داخل و خارج مفید است. و در حقیقت ، روغن نارگیل با آنتی اکسیدان ها پر شده و دارای ویژگی های ضد قارچی و ضد میکروبی است.
استفاده متوسط ​​نیز ممکن است به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند. اما از نظر چربی اشباع کاملاً زیاد است ، بنابراین بهتر است روغن آن را راحت انجام دهید.

۹٫ سرکه سیب سیب

و در حالی که ما در مورد طغیان های بهداشتی صحبت می کنیم ، بیایید به سرکه سیب نگاهی بیاندازیم. طرفداران گزارش شده از همه چیز ، از کاهش وزن گرفته تا پیشگیری از سرطان ، طرفداران گزارش می دهند که عادت ACV همه نوع بیماری ها را درمان می کند.
ما می دانیم که ACV دارای قابلیت های آنتی بیوتیکی و ضد عفونی کننده است ، بنابراین چه بخواهید روزانه مقداری نوشیدنی داشته باشید ، چه زمانی تماس شما با هوای زیر یک تماس هوشمند است.

۱۰٫ عصاره میر

در اینجا ادویه ای وجود دارد که احتمالاً شما را از داستان کتاب مقدس تولد عیسی تشخیص می دهد. این ایده به شما ایده می دهد که چه مدت مردم می دانند که این دارو را موثر می سازد.
اخیراً ، یک تحقیق در سال ۲۰۰۰ تأیید کرد که mirrh قادر به مقابله با باکتریهایی از قبیل E. coli ، استافیلوکوکوس اورئوس ، سودوموناس آئروژینوزا و کاندیدا آلبیکنس است. روغن میر امروزه در داروخانه ها ، مواد غذایی طبیعی و بصورت آنلاین موجود است.

۱۱٫ عصاره برگ زیتون

فقط زیتون ها و روغن آنها فواید سلامتی ندارند – برگ درخت زیتون نیز در اطراف خانه مفید است. عصاره برگ زیتون حداقل از اوایل دهه ۱۸۰۰ به عنوان یک کاهش دهنده تب طبیعی استفاده شده است.
همچنین برای درمان مالاریا نیز یافت شد. محققان اخیراً دریافته اند که آن اسید النولی موجود در برگ های زیتون است که به عنوان یک آنتی بیوتیک طیف گسترده ای عمل می کند و می تواند باکتری ها ، ویروس ها و قارچ ها را از بین ببرد.

نتیجه

مقاومت آنتی بیوتیکی شوخی نیست ، اما شما می توانید با استفاده از گزینه های طبیعی آنتی بیوتیک در هر زمان ممکن ، سرعت آن را کاهش دهید. ترکیب حداقل یک روز در روز از این ۱۱ محصول در روال شما می تواند سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کرده و از رسیدن باکتری در بدن شما باکتری ها را متوقف کند.
این به معنای این نیست که شما دیگر به داروی آنتی بیوتیک تجویز شده توسط پزشک دیگر نیاز نخواهید داشت ، بلکه عفونت شما را با آمدن آن روز آسان تر می کند.

مطالب مرتبط