زدن ماسک در اصفهان اجباری شد

 

زدن ماسک در اصفهان اجباری شد/ استاندار تهران: برخورد ارشادی با افرادی که ماسک ندارند

استاندار اصفهان گفت: اصفهان در وضعیت هشدار کرونایی قرار دارد و اگر مردم رعایت نکنند برخی محدودیت‌ها برمی‌گردد.

به گزارش فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری اصفهان، عباس رضایی در حاشیه سی و نهمین جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اظهار داشت: اگرچه بخشی از برنامه‌ریزی‌ها به مسؤولان اجرایی و درمان و بهداشت مربوط می‌شود ولی بخش عمده حفظ سلامت و کاهش ابتلا به بیماری کرونا به مراعات موازین بهداشتی توسط مردم بازمی‌گردد.

 

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه اصفهان در وضعیت هشدار کرونایی قرار دارد و اگر مردم رعایت نکنند برخی محدودیت‌ها برمی‌گردد، افزود: البته تلاش می‌کنیم اقداماتی انجام دهیم که به شرایط و محدودیت‌های اسفندماه و فروردین‌ماه گذشته برنگردیم ولی برخی افراد رعایت نمی‌کنند.

 

وی بیان کرد: اخیراً در اصفهان جشن تکلیفی برگزار شده است که در آن ۱۵ نفر به بیماری کرونا مبتلا و ۲ نفر از مبتلایان فوت کرده‌اند.

 

رضایی تصریح کرد: آیا امکان نظارت دولتی و حاکمیتی بر تمامی مراسم‌ها، جشن‌ها، برنامه‌ها و دورهمی‌ها وجود دارد، آیا شرایط اقتصادی جامعه اجازه می‌دهد دوباره محدودیت در فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی اعمال شود؟

 

استاندار اصفهان خواستار رعایت موازین بهداشتی توسط آحاد مردم شد و گفت: زدن ماسک از ۱۵ تیرماه در همه اماکن عمومی از جمله مترو، اتوبوس‌ها و حتی ادارات الزامی است و از سوی دیگر اگر ادارات، بانک‌ها و مراکز عمومی و دولتی نسبت به رعایت بهداشت اهتمام نداشته باشند قطعاً با آن‌ها برخورد قانونی خواهد شد.

 

وی خاطرنشان کرد: امروز زدن ماسک نشانه احترام به دیگران و توصیه به زدن آن مصداق امر به معروف و نهی از منکر است.

 

رضایی با اشاره به پیشگامی استان اصفهان در تولید ماسک پارچه‌ای، اظهار داشت: زدن ماسک پارچه‌ای نیز مانند ماسک‌های در صورت عدم دسترسی به ماسک‌های سه لایه جایگزین مناسب است و علاوه براین امکان شستشو و قابلیت استفاده مکرر و از نظر اقتصادی هم دارای مقرون به صرفه است.

 

استاندار اصفهان ادامه داد: امروز مسؤولان دانشگاه‌های علوم پزشکی اصفهان و کاشان اعلام کردند که سن ابتلا به کرونا پایین آمده است و حتی در یک مورد خانم جوان ۲۴ ساله بدون بیماری پیش‌زمینه‌ای به واسطه کرونا درگذشته است.

 

وی بیان کرد: برخورد با اصنافی چون باغ تالارها، تالارها، رستوران‌ها، فست‌فودها و امثال آن در صورت رعایت نکردن موازین بهداشتی بدون مماشات، جدی و قاطعانه خواهد بود.

 

رضایی با بیان اینکه حفظ جان انسان‌ها و سلامت مردم خط قرمز مدیریت استان است، تصریح کرد: مردم نیز در صورتی که مواردی از عدم رعایت موازین بهداشتی را مشاهده کردند به شماره‌های اعلام شده اطلاع رسانی کنند تا با آن‌ها برخورد قاطع صورت گیرد.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *